МІЖНАРОДНА ПРЕМ’ЄРА «ХАЗЯЇНА»

27 травня о 19.00 на Малій сцені ім. Беляцького побачила світло рампи нова експериментальна робота головного режисера театру Олександра Ковшуна«Хазяїн» за п’єсою класика української драматургії Івана Карпенка-Карого. Міжнародна прем’єра вистави відбулася 21 квітня 2016 року на сцені «Teatr Nowy» в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю українського театру в Кракові (Польща) «Схід-Захід».

ХТДЮ був вдруге запрошений до участі в цьому культурному форумі, тож мав змогу переконатися, як стрімко він набирає творчих обертів — 2016-го фестивальні покази відбувались на кількох професійних театральних майданчиках; свої вистави презентували театри з різних міст України, Польщі, Грузії, Німеччини.

За надмету організатори Фестивалю мають представлення свіжого неочікуваного погляду на українську культуру та театральні традиції, і нашій групі вдалося яскраво презентувати прогресивні тенденції сучасного (в усіх сенсах цього слова) національного театру — попри мовний бар’єр ми зустріли теплий прийом польської публіки, жваву реакцію впродовж вистави й бурхливі овації опісля. Журі «зафіксувало» наш успіх у дипломах «за оригінальну інтерпретацію української класики» та «найкращу прем’єру фестивалю».

Про виставу:
Постановники відмовились як від національного колориту, так і від прямолінійного осучаснення cюжету. Натомість у виставі розроблено досить складну образну систему, котра поєднує реалістичних та гротескових, містично-метафізичних та відверто кітчевих героїв. Саме такий підхід і дозволяє повною мірою розкрити задум твору, що сам Іван Карпенко-Карий формулює так: «Хазяїн» — це зла сатира на чоловічу любов до стяжания без жодної іншої мети. Стяжания для стяжания!».

Чекаємо вас на другій прем’єрі 2 червня о 19.00.


Оставить комментарий