У нас гости

Показ вистави «О восьмій вечора на Ковчезі»
Першого українського театру для дітей та юнацтва (м. Львів)

Цього вересня Харківський театр для дітей та юнацтва відкрив свій 55-ий сезон. Але не усі знають, що насправді театр було засновано 1920-ого р., проте з початком Великої вітчизняної війни колектив був змушений евакуюватись до Сибіру. А повернутися театру судилося вже не до Харкова, а до Львову, де він й донині працює як Перший український театр для дітей та юнацтва. В нашому місті ТЮГ був відроджений у 1960 р. на базі обласного драматичного театру і випускного курсу театрального інституту, яким керував народний артист СРСР Лесь Сердюк.
Тож 2015-ого виповнюється 95 років від дня заснування театру, від якого ведуть своє коріння харківський та львівський ТЮГи. На честь знаменної дати наші колективи вже зараз провели символічну акцію возз’єднання: 4 грудня Перший український театр для дітей та юнацтва (м. Львів) показав виставу зі свого репертуару «О восьмій вечора на Ковчезі» на сцені Харківського театру для дітей та юнацтва. Цією акцією ми відкрили цілий марафон заходів, що будуть проходити у зв’язку з чотирикратним ювілеєм Харківського ТЮГу (окрім зазначених 95- та 55-річчя, за одним з джерел ще виповнюється 180 років будівлі театру та 100 років першому зіграному у цих стінах театральному дійству). Ми подарували перегляд вистави «О восьмій вечора на Ковчезі» юним мешканцям Харківської області, а також з нагоди Міжнародного дня інвалідів – діткам з особливими потребами.
Вистава створена в рамках проекту Goethe-Institut в Україні, який функціонує з метою налагодження міжкультурних зв’язків, кращого знайомства з театральними колективами, їхньою творчістю та популяризацією сучасної драматургії й режисури в Україні. Прем’єра вистави «О восьмій вечора на Ковчезі» за п’єсою Ульриха Губа у перекладі Христини Назаркевич та постановці Юрія Мисака відбулась 2013-ого року. До сьогодні це одна з найулюбленіших вистав львівського глядача. Тож Львівський ТЮГ був радий поділитись з харків’янами цією роботою та почути їхні враження.

 

Оставить комментарий