План-проект по роботі з учнівською та студентською молоддю

Є діти, які не уявляють
свого життя без театру, а
є діти, які ще цього не
розуміють.

ПЛАН – ПРОЕКТ ХАРКІВСЬКОГО ТЕАТРУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
ПО РОБОТІ З УЧНІВСЬКОЮ ТА СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Проект продовжує роботу колективу театру з учнівською та студентською молоддю, що була розпочата у 2011 році, з урахуванням напрацювань, досвіду, виходячи зі специфіки діяльності театру та вікової диференціації дітей та молоді.

Проект направлений на виховання людини нового часу, людини-гуманіста, високодуховної, національно свідомої, освіченої, творчої особистості.
Цей план-проект роботи сприятиме вихованню естетично розвиненого глядача, слухача, професійного митця в галузі театрального мистецтва у напрямках молодшого, середнього, старшого шкільного віку та студентської молоді.

Загальна мета плану-проекту та його основні завдання:
– морально-естетичний розвиток особистості на принципах національних та загальнолюдських цінностей;
– виховання любові до театрального мистецтва та формування сучасного глядача і слухача;
– розвиток самостійного творчого мислення учнів та студентів на основі засвоєння ними історико-теоретичних понять з мистецтва в процесі набуття навичок художнього аналізу творів мистецтва як цілісного процесу в контексті розвитку світової культури;
– духовне збагачення під час сприйняття та інтерпретації творів мистецтва і практичної художньої діяльності, формування культури почуттів;
– розуміння дітьми та молоддю зв’язків театрального мистецтва з соціальним та культурним середовищем життєдіяльності людини, усвідомлення власної причетності до мистецьких традицій українського народу з одночасним розумінням якостей інших національних культур світу.

Для якісного і професійного втілення «проекту» в життя та подальшої реалізації набутих знань Харківський театр для дітей та юнацтва планує проводити:

І. ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО, МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА ЇХ БАТЬКІВ
– виховні заняття з театральної етики, культури поведінки в театрі (за окремим планом та заявками);
– заняття школи “Абетка театру”(за окремим планом);
– конкурс малюнків на тему: «Улюблені вистави Театру для дітей та юнацтва очима дітей» (згідно Положення про конкурс фахівці нашого театру оберуть найкращий малюнок, і переможець отримує безкоштовне запрошення на виставу театру та подарунки);
– театральні ігри – активна форма виховання дітей та батьків за окремим планом методиста по роботі з учнівською та студентською молоддю.

ІІ. ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
– заняття школи “Абетка театру” (за окремим планом);
– екскурсії по театру (за окремими заявками);
– виховні заняття з театральної етики, культури поведінки в театрі (за окремим планом);
– конкурс малюнків на тему: «Улюблені вистави Театру для
дітей та юнацтва очима дітей» (згідно Положення про конкурс фахівці
нашого театру оберуть найкращий малюнок, і переможець отримує
безкоштовне запрошення на виставу театру та подарунки);
– профорієнтаційну роботу з дітьми середнього шкільного віку, яка стане одним з перших кроків до вибору майбутньої професії;
– майстер-класи з театрального мистецтва;
– екскурси в історію вистав.

ІІІ. ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
– заняття школи “Абетка театру” (за окремим планом);
– екскурсії по театру (за окремими заявками);
– виховні заняття з театральної етики, культури поведінки в театрі (за окремим планом);
– профорієнтаційну роботу з дітьми старшого шкільного віку, у вигляді організації зустрічей зі студентами вузів м. Харкова та показу студентських вистав малих форм після показу вистав поточного репертуару театру;
– творчі зустрічі з акторами театру з обговоренням вистав театру;
– показ мініатюр студентськими та шкільними творчими колективами про життя молоді, що дасть можливість дітям старшого шкільного віку долучитися до студентського життя в напрямку спілкування з молоддю;
– додаткові розважально-мистецькі заходи, які безпосередньо будуть впливати на розширення світогляду школярів старшого віку, уявлення про театр, театральну діяльність та працю акторів;
– екскурс в історію вистав;
– майстер-класи з театрального мистецтва.

І V. ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДДІ
– заняття школи “Абетка театру” (за окремим планом);
– екскурсії по театру (за окремими заявками);
– виховні заняття з театральної етики, культури поведінки в театрі (за окремим планом);
– після показу вистав поточного репертуару театру покази вистав малих форм студентами вузів м. Харкова;
– творчі зустрічі з акторами театру з обговоренням вистав театру;
– показ мініатюр студентськими творчими колективами про життя молоді та студентства;
– додаткові розважально-мистецькі заходи, що безперечно будуть впливати на розширення світогляду студентської молоді, уявлення про театр, театральну діяльність та працю акторів;
– майстер-класи з театрального мистецтва;
– екскурс в історію вистав.

КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАХОДІВ
1.Школа «Абетка театру». Заняття з різних тем театрального мистецтва, по театральній етиці, культурі поведінки в театрі.
2. Конкурс малюнків на тему: «Улюблені вистави Театру для дітей та юнацтва очима дітей». Постійно діюча виставка. Участь бере будь-який бажаючий юний глядач. За рішенням фахівців театру автори кращих малюнків нагороджуються Почесними Дипломами, безкоштовним відвідуванням однієї з вистав театру та подарунками.
3. Екскурсія по театру. Екскурсії проводяться по певним творчим, технічним і виробничим цехам театру, відкриваючи глядачам маленькі таємниці створення великого спектаклю.
4. Розвиваюча програма з професійної орієнтації.
Після вистави поточного репертуару проводиться зустріч глядачів з
представниками вищих навчальних закладів м. Харкова, де глядачі в
доступній формі знайомляться з професіями різних напрямків.
Форма проведення вибирається ВНЗ: текстова інформація, друкована
інформація, відео і аудіо інформації, творчі досягнення
студентів ВНЗ.
5. Екскурс в історію вистави. Перед виставою поточного репертуару глядач в доступній формі знайомиться з історією драматичного твору, по якому поставлений спектакль і з історією постановки вистави на сцені театру.
6. Театральна гра. Після вистави поточного репертуару проводиться інтерактивна гра з юними глядачами, де діти не тільки грають і отримують призи від театру, але й в ігровій формі знайомляться з театральним мистецтвом.
7. Творча зустріч з акторами театру. Після вистав поточного репертуару, а також за окремими заявками проводяться зустрічі з акторами театру. Зустріч дозволяє глядачам у прямому спілкуванні з акторами в режимі «запитання – відповідь» отримати інформацію з творчих питань. Зустрічі можливі в начальних закладах міста та області.
8. Майстер-класи з театрального мистецтва. Майстер-класи проводяться за заявками аматорських театральних колективів, груп, бажаючих підняти свій рівень в тому чи іншому напрямку театрального мистецтва. Майстер-класи можливі за наступними напрямками: акторська майстерність, театральний грим, сценічна мова, сценічний рух. Заняття проводять провідні майстри театру

Теми практичних занять школи “Абетка театру”, що Харківський театр для дітей та юнацтва пропонує для школярів та студентів м. Харкова та області
– «Ми йдемо в театр»
– «Знайомство з мистецтвом театру в цілому»
– «Екскурс в історію Харківського театру для дітей та юнацтва та інші театри міста Харкова»
– «Славетні імена» – знайомство з корифеями Харківського театру для дітей та юнацтва»
– «Сьогодення Харківського театру для дітей та юнацтва»
– «Особливості театру для дітей»
– «Специфіка та особливості музичного оформлення вистави»
– «Жанри драматургії на прикладах існуючого репертуару Харківського театру для дітей та юнацтва»
– «Таємниці створення вистави»

РОБОТА З ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ З РОЗВИТКУ ТЕАТРАЛЬНОЇ ТВОРЧОСТІ
Прогресивні фахівці в різні часи шукали шляхи розвитку дитячої та молодіжної театральної школи. Вони підкреслювали виховну та духовну роль театральної освіти серед школярів та молоді.
Наступний напрямок роботи Харківського театру для дітей та юнацтва – залучення творчих колективів позашкільних установ та ВНЗ Харкова для виховання та розвитку естетичних смаків у дітей шкільного віку та студентів.
Основною метою цього напрямку є формування у глядачів високих моральних якостей щодо загальнолюдської моралі та розвитку творчих можливостей підростаючого покоління, залучення його до національної та світової культури за допомогою не тільки вистав Театру для дітей та юнацтва, але і за допомогою установ, в яких беруть участь аматорські театральні колективи.
Тому, продовжуючи напрацювання у даному напрямку, після окремих вистав поточного репертуару глядачі матимуть можливість стати учасниками творчих зустрічей з акторами та творчими співробітниками театру.
Крім того, за попередніми заявками бажаючих учнів шкіл м. Харкова та області, студентів ВНЗ в театрі будуть проводитися майстер-класи з акторської майстерності, сценічного руху, сценічної мови та з театрального гриму.
Творча молодь м. Харкова за окремими заявками зможе отримати професійну підтримку у вигляді безкоштовних консультацій з творчості, присутності представників художньо-артистичного складу театру в творчих театральних конкурсах у складі журі.
Театр продовжкє проведення глядацьких конференцій та творчих зустрічей керівників самодіяльних театральних колективів з митцями театру. Продовжуючи досвід та напрацювання проекту «Театр на колёсах», на сцені Харківського театру для дітей та юнацтва, один раз на місяць, після репертуарного спектаклю театру, безкоштовно, драматичні артисти аматорських творчих колективів матимуть змогу представити глядачу малими формами вистави, мініатюри тощо.
Дати виступів аматорських творчих колективів розміщуються на сайті театру: http://tyz.kharkov.ua
Харківський театр для дітей та юнацтва запрошує до співпраці всіх бажаючих пропагувати і підтримувати театральну творчість та пропонує цікаву методику виховання і навчання дітей та молоді, оскільки самодіяльні театри цінні тим, що будь-який глядач при бажанні сам може стати артистом.

«Майбутнє формується у сучасному, а сучасне – це діти і молодь» – це кредо Харківського театру для дітей та юнацтва, тому наш театр готовий до більш тісної співпраці з шкільними, позашкільними учбовими закладами з вищими навчальними закладами з метою виховання людини нового покоління, розвитку її творчих здібностей, формування високих моральних якостей.

РОБОТА З ДІТЬМИ СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИХ КАТЕГОРІЙ

Соціально-культурний проект «Крок на зустріч»

Літературні та драматичні твори, що представлені засобами сценічного мистецтва, близькі і зрозумілі кожній дитині. Персонажі, які оживають на очах у юного глядача, допомагають йому розібратися в хитросплетіннях нашого світу, визначити свій тип поведінки у суспільстві.
Дитяча вистава грає велику роль у залученні дитини до подальшого пізнання героїв дитячих творів, запрошуючи його в прекрасний світ театрального мистецтва.
В Харківській області багато дітей, які відносяться до соціально незахищених категорій та потребують підтримки з боку держави, меценатів та спонсорів.
Життєві проблеми часом стають нездоланною перешкодою і не дозволяють цим дітям відвідувати театри. У такій ситуації на допомогу їм приходять Харківський театр для дітей та юнацтва, організації та установи, що надають меценатську та спонсорську допомогу.
Проект «Крок на зустріч» Харківського театру для дітей та юнацтва націлений на те, щоб дитинство соціально незахищених груп дітей і підлітків зробити Дитинством з великої літери, де живе казка і бувальщина, а в них радість і щастя пізнання повноти життя, її багатобарвності та різноманітності.
Завдання театру, організацій та установ, котрі надають меценатську та спонсорську допомогу, полягає в тому, щоб допомогти цим дітям впоратися зі своїми життєвими проблемами, а також стати повноцінними членами суспільства, які щиро люблять своє місто і свою країну.

Мета проекту:
Сприяння адаптації в суспільстві, розвитку творчого кругозору і самоствердження особистості дітей та підлітків з обмеженнями в життєдіяльності і соціально незахищених груп дітей і підлітків шляхом залучення до театрального мистецтва.

Завдання та реалізація проекту:
1. Організація відвідування Харківського театру для дітей та юнацтва соціально незахищеними групами дітей і підлітків.
Реалізація:
– залучення дошкільних, шкільних, вищих навчальних закладів;
– залучення благодійних фондів та організацій;
– залучення інших організацій, які піклуються життям незахищених груп
дітей, підлітків та молоді.
2. Забезпечення доступності культурного обслуговування театром всіх категорій соціально незахищених груп дітей і підлітків, реалізація їх прав на вільний доступ до досягнень театрального мистецтва.
Реалізація:
– на письмове прохання організацій (п. 1), у порядку шефської допомоги,
за наявності вільних місць до перегляду вистав допускаються глядачі
пільгового контингенту;
– на письмове прохання організаторів відвідування театру глядачами, а в
особливих випадках за рішенням адміністрації театру на певну
організовану групу відвідувачів театру (за квитками театру – від 15 до 25
осіб) у порядку шефської допомоги допускаються до перегляду вистав
глядачі пільгового контингенту – від 1 до 4 осіб.
3. Організація театрально-просвітницької діяльності та дозвілля, що спрямовані на поліпшення соціально-культурної сфери в житті соціально незахищених груп дітей і підлітків
Реалізація:
– через виконання «Плану – проекту Харківського театру для дітей та
юнацтва по роботі з учнівською та студентською молоддю».
4. Соціальне партнерство, співпраця та координація дій з державними і громадськими організаціями міста Харкова та області, з організаціями та установами, що надають меценатську та спонсорську допомогу, з метою виконання завдань, поставлених перед театром.
Реалізація:
– залучення до співпраці державних, громадських організацій, меценатів та спонсорів.

Театр закликає установи та організації, меценатів та спонсорів взяти участь у реалізації проекту «Крок на зустріч» та для виконання поставлених цілей і завдань надати фінансову підтримку соціально незахищеним групам дітей і підлітків для відвідування найкращих вистав та заходів, що проводяться у Харківському театрі для дітей та юнацтва.

Харківський театр для дітей та юнацтва стане для вас справжнім добрим другом, з яким ви зможете проявити себе як меценат, як спонсор, як партнер, як активний учасник та організатор важливого процесу, що впливає, в кінцевому підсумку, на виховання та залучення соціально незахищених категорій дітей і підлітків до неповторного світу театрального мистецтва.

Телефони для довідок: 712-35-80, 734-91-59;


1 коментар до “План-проект по роботі з учнівською та студентською молоддю”

 1. September 29, 2019 at 8:26 pm, Анна Куринная said:

  ТЕАТР НАЧИНАЕТСЯ С… ПЬЕСЫ!

  28 сентября в Харьковском театре для детей и юношества в рамках развивающих программ театра состоялось необычное событие – занятие студентов учебного курса “Драматургия театра” Школы драматургии и сценарного мастерства (г. Харьков).
  Среди студентов курса – режиссёры, писатели, сценаристы, преподаватели… Люди, которые пришли изучать основы театральной драматургии осознанно, имея за плечами жизненный опыт (что очень важно для драматурга!), а некоторые и дипломы творческих вузов. Всех их объединяет желание научиться создавать современные, актуальные, интересные, оригинальные пьсы, достойные постановки на театральной сцене.
  Занятие в театре – это уникальная возможность погрузиться в среду; возможность почувствовать зрителя; возможность общения с профессионалами театра, и, наконец, возможность приблизиться к будущей новой пьесе.

  Харьковский театр для детей и юношества радушно принял драматургов в своих стенах.
  В рамках этой встречи студенты смогли увидеть постановку театра “Красная шапочка” (режиссер – Юрий Лебедь); побывать на театральной экскурсии вместе с главным художником Аркадием Андреевичем Чадовым; обсудить проблемы современной драматургии для детей и юношества с главным режиссёром театра – Юрием Лебедь.

  “Для детей нужно играть так же, как для взрослых, только еще лучше” (Константин Станиславский). Эту же фразу великого театрального классика можно отнести и к театральной драматургии.
  Для детей нужно писать так же, как для взрослых, только ещё лучше…

  Находясь в Харьковском театре для детей и юношества как нельзя точно понимашь эту фразу. Пьесы театра написаны с любовью и для детей. (Хотя, и не только для детей. Ведь в театре идут ещё и пьесы для взрослых.) Это театр, хранящий историю в каждом своём кирпичике… Вот мраморная лестница, ведущая к колонному залу, поднимаясь по которой можно представить себя зрителем 19 века.
  А вот внутренний театральный дворик, хранящий старину и, конечно, театральные секретики… А вот трюм, оркестровая яма, гримёрки, бутафорский и декорационные цеха…и, конечно, её Величество Сцена! Всё это создает уникальный театральный МИР – особенный мир ТЮЗ!

  Школа драматургии и сценарного мастерства (г. Харьков) в лице ее руководителя – доцента Анны Куринной и студентов школы – от всей души благодарит любимый Театр для детей и юношества (ТЮЗ) за возможность прикоснуться к этому удивительному театральному МИРУ!
  Особенная благодарность Татьяне Цвилой за прекрасную организацию этой встречи! Аркадию Чадову за прекрасную экскурсию! Юрию Лебедю за теплый приём и важные темы беседы.
  Драматургические векторы заданы. Будем держать курс!

  Прокоментувати

Залишити коментар